Promocje

Jest 18 produktów.

Wózki do transportu płyt

Wózki do płyt

Wózek do płyt to niezbędny element wyposażenia każdego sklepu, magazynu budowlanego czy hurtowni — jest potrzebny wszędzie tam, gdzie składuje się i transportuje duże, ciężkie płyty. Wózek do transportu płyt umożliwia bezpieczny załadunek i przewóz części wykonanych z różnego rodzaju tworzywa — świetnie sprawdza się na przykład do transportu płyt meblowych. Tego typu wózek poradzi sobie także z przewożeniem płyt wykonanych z gipsu, szkła czy tworzyw sztucznych. Wytrzymała i solidna konstrukcja wózka zabezpiecza płyty przed ewentualnym uszkodzeniem.

Każdy profesjonalny wózek do płyt posiada specjalną, wzmocnioną konstrukcję z profilu stalowego oraz platformy wykonanej z płyty drewnopodobnej. W zależności od potrzeb można wybrać wózek jednostronny lub dwustronny, pozbawiony pałąków lub wyposażony w nie. Mając na uwadze bezpieczeństwo przewożonego ładunku, pionowe podpory w naszych wózkach są ogumowane. 

Nasz sklep posiada w sprzedaży wózki magazynowe do płyt o udźwigu maksymalnym w przedziale 250-1200 kg. Koniecznie zobacz naszą ofertę!

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Wózek do transportu płyt — jak wybrać odpowiedni?

Wózek do płyt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie odbywa się sprzedaż lub magazynowanie towarów wykonanych z różnego rodzaju płyt. Jak dobrać odpowiedni wózek do transportu płyt, który spełni nasze potrzeby?

Zanim wybierzesz konkretny model wózka do płyt, zastanów się, jakie powinien mieć wymiary. Wszystko zależy tu od rozmiarów przewożonego towaru: wysokości, szerokości oraz wagi. Przed zakupem wybranego wózka do płyt warto się także upewnić, czy sprzęt zmieści się w hurtowni bądź magazynie, gdzie będzie na stałe przechowywany.

Innym ważnym aspektem wyboru wózka do transportu płyt jest gęstość profili oparcia. Do przewozu dużych płyt zwykle wystarczają wózki o 3-4 profilach, natomiast przy mniejszych elementach zaleca się gęstszą zabudowę wózka — można też wybrać wózki w pełni zabudowane, z obitymi płaszczyznami oparć.

Kolejną kwestią, nad którą warto się pochylić przy wyborze odpowiedniego wózka do płyt, jest materiał, z którego wykonane są płyty przeznaczone do transportu. Przy delikatnych, wrażliwych na zarysowania tworzywach, takich jak szkło, poleca się wózki wyposażone w gumowe wykończenie profili nośnych. Będą one skutecznie zapobiegać otarciom czy rysom na przewożonych płytach.

Dobrze dobrany wózek do płyt powinien być również bezpieczny dla podłoża, po którym będzie się przemieszczał. Wybierz wózek z dodatkowym zabezpieczeniem kółek i platform, co służy ochronie stopy oraz platformy przed porysowaniem ścian. 

Wózek do płyt — konstrukcja i cechy charakterystyczne 

Czym się różnią wózki do płyt od innych tego typu sprzętów magazynowych? Zwykle charakteryzują się dość nietypowymi wymiarami — są wąskie i wysokie, co sprawia, że idealnie nadają się do transportu płyt. Stelaż wózka do płyt posiada odpowiednie nachylenie, a jego cała konstrukcja jest wyposażona w zabezpieczenia, które zapobiegają wypadnięciu bądź ześlizgnięciu się przewożonych elementów. Niektóre modele wózków posiadają dodatkową ochronę, taką jak gumowe wykończenia profili, które chronią delikatne materiały przed zarysowaniem.

Wózki są wyposażone w duże koła ułatwiające przewóz, a także hamulce, które można zablokować jednym ruchem nogi — tym samym zabezpieczają sprzęt przed przypadkowym przemieszczeniem się.

Konstrukcje wózków do transportu płyt są stalowe, co zapewnia stabilność, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Wózek do płyt — rodzaje

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów wózków do płyt. Wybór zależy między innymi od tego, jakiej wielkości sprzętu potrzebujemy, z czego wykonany jest przewożony towar, a także od sposobu załadunku — możemy wybrać wózek do płyt jednostronny lub dwustronny.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są transportowane elementy, wyróżniamy następujące modele wózków:

• wózek do płyt meblowych,
• wózek do płyt gipsowych,
• wózek do płyt granitowych,
• wózek do płyt kamiennych,
• wózek do przewożenia szyb i okien,
• wózek do płyt wykonanych z materiałów dłużycowych (metalowych, drewnianych i innych).

Wózek do płyt meblowych — nasza oferta

ESTIDA to firma, która zajmuje się dostarczaniem najwyższej klasy wyposażenia warsztatów, magazynów, pracowni i zakładów produkcyjnych. Dzięki zaangażowaniu oraz wieloletniemu doświadczeniu nasze wyroby cechuje nie tylko ponadprzeciętna jakość, ale także wyjątkowa estetyka.

W ofercie posiadamy różne rodzaje wózków do przewozu płyt: jednostronne, dwustronne, o zróżnicowanych wymiarach oraz udźwigu nawet do 1200 kg. U nas zaopatrzysz się także w:

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus